Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Akreditasyon Belgesi Aldı

20.05.2024

Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu’nun yaptığı değerlendirme sonucunda, Tıp Eğitimi Programımız, Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Ulusal Standarları’nı karşılaması ile birlikte TEPDAD tarafından akretide edildi. 14 yıldır yükseköğretim alanında önemli başarılara imza atan fakültemiz bu akreditasyon ile ulusal ve uluslararası alanda rekabet gücünü artırmış TEPDAD tarafından akredite edilerek eğitim kalitesini tescillemiş oldu.

TEPDAD Nedir?

Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD), 2010 yılında kurulmuş bir kalite ajansıdır. Yükseköğretim Kalite Kurulu ve Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu tarafından tanınmıştır. Ulusal ve uluslararası ölçekte tıp eğitimi akreditasyon çalışmaları yürütmektedir. TEPDAD, tıp eğitiminin kalitesini artırmaya ve sağlık hizmeti sunumunu geliştirmeye katkı sağlamaktadır.

TEPDAD Başkanı Prof. Dr. İskender SAYEK’in katılımıyla  merkez kütüphanemizde gerçekleştirilen Akreditasyon Belgesi Takdim Törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar BÜLBÜL, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadrettin PENÇE  Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Ekrem TAK, Tıp Fakültesi Mezuniyet Öncesi Eğitimden Sorumlu Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Işıl MARAL, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadrettin PENÇE ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Işıl MARAL’ın açılış konuşmalarıyla başlayan tören, Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK’in konuşmasıyla devam etti.

Konuşmasında bütün devletlerin uluslararası alanda sağlık sektörünü rekabetin bir unsuru olarak kabul ettiğini ve sağlık sektörünün ülkelere getirdiği etkinin oldukça yüksek olduğunu belirten Prof. Dr. ÇELİK, insan hayatının merkezinde bulunan sağlık gibi bir konuda ülkeler arasında ciddi bir yarışın olduğunu vurguladı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi olarak, bu yarışta önemli bir rol oynayacaklarını düşündüğünü belirten Prof. Dr. ÇELİK, genç ve dinamik bir kadroya sahip olduklarını, yöneticileri, öğretim üyeleri ve öğrencileriyle birlikte bu alanda iddialı olduklarını ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK’in konuşmalarının ardından TEPDAD Başkanı Prof. Dr. İskender SAYEK, TEPDAD’ın kuruluş amacını ve şimdiye kadar olan faaliyetlerine yönelik bir sunum gerçekleştirdi.