Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

V. Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Öğrenci Kongresi

25.04.2024

Değerli Katılımcılarımız,

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İSG ABD öncülüğünde 25-26 Nisan 2024 tarihlerinde düzenlenecek olan” 5. ULUSAL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÖĞRENCİ KONGRESİ”  üniversitemiz bünyesinde, disiplinlerarası çalışmaların yer alacağı, üniversiteimiz öğretim elemanlarının da katkılarıyla yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir. İki gün sürecek olan kongremiz İstanbul Medeniyet Üniversitesi Kuzey Kampüsünde, Prof. Dr. Emine Can başkanlığında yürütülecektir. İki gün sürecek olan kongremiz İstanbul Medeniyet Üniversitesi Kuzey Kampüs, Ziraat Bankası Kütüphanesi -1. katta yürütülecektir.

Panelistler tarafından sempozyuma gönderilen tüm bildiriler düzenleme kurulu tarafından en az iki hakem tarafından değerlendirilerek, çift taraflı kör hakemlik sistemi uygulanarak taranacaktır. . Hakem önerileri doğrultusunda yeterli görülmeyen makaleler gerekirse revizyon için yazarlara gönderilecektir. Revizyon sonrasında, bilimsel açıdan yeterli görülmeyen çalışmalar gerekçesi açıklanarak reddedilecek olup, kabul görenler tam metin veya bildiri olarak sempozyum sonrasındaki e-Kitap’ta yayınlanacak ve dijital kayıt altına alınacaktır. Kabul edilen bildiriler Dergipark’ta yayınlanan OHS ACADEMY İş Sağlığı ve Güvenliği Akademi Dergisinde ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından yayınlanan Sağlık Profesyonlleri Araştırma Dergisi’nde dergi kurallarına uygun olarak yayınlanabilecek ve bilime katkı sağlayacaktır.

Kongremize, alana ilgi duyan ya da bu alanda çalışmak isteyen tüm öğrencileri davet ediyoruz. Doktora, Lisansüstü, Lisans ve Önlisans öğrencileri tek başlarına, iş yerinde çalışan meslektaşları ile veya öğretim görevlileri ile birlikte başvurabileceklerdir. Sunumu öğrencinin yapması gerekmektedir. Kongreye katılan bildiriler için özet ve tam metin kitapları e-kitap olarak yayınlanacaktır. Bilim kurulu tarafından uygun görülen tam metin bildiriler OHS ACADEMY dergisinde ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından yayınlanan Sağlık Profesyonlleri Araştırma Dergisi’nde dergi kurallarına uygun olarak yayınlanabilecek ve bilime katkı sağlayacaktır. Kongre başvuruları ve iletişim için kongre anasayfası; http://isgogrencisempozyumu2024.com

Kongre hakkında detaylı bilgiye https://isgogrencikongresi.medeniyet.edu.tr/tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kongremize göstermiş olduğunuz ilgiye şimdiden teşekkür ederiz.

Kongre Düzenleme Kurulu adına

Saygılarımızla

Prof. Dr. Emine Can